Aktuality

Rekonstrukce plynočistírny konvertorové ocelárny

V rámci projektu „Rekonstrukce plynočistírny KKO“ společnosti Třinecké železárny, a.s., získala společnost AUTEL, a.s. projekt kompletního řešení napájení plynočistírny a řízení motorů VN měniči na napěťové úrovní 6 kV.

Po několika revizích a vypjatých technicko-obchodních jednáních završených elektronickou aukcí, výběrová komise potvrdila vítězství naší společnosti. Cena projektu činí cca 38 mil. Kč a představuje řešení VN části napájení plynočistírny a aplikaci 2 ks VN měničů a softstartéru fy Rockwell při řízení dvou motorů 2,4 MW exhaustorů plynočistírny na napěťové úrovni 6 kV.

Společnost AUTEL již dlouhodobě nabízí řízení motorů pomocí VN měničů a přesvědčuje své zákazníky o efektivitě takového řešení. Čerstvě získaný projekt je první vlaštovkou úspěchu, který zúročuje vynaložené úsilí při zvládnutí techniky VN měničů.

Projekt bude realizován v technicky nelehkém prostředí kyslíkové konvertorové ocelárny ve dvou etapách. Díky důvěře pracovníků ocelárny v odborné znalosti našeho realizačního týmu budeme mít možnost zrealizovat projekt, který představuje pro naši společnost ohromnou výzvu, jelikož se jedná o technický náročnou aplikaci VN měničů a tím i realizaci referenčního projektu.

V rámci uvedeného projektu naše společnost získala důvěru i na zhotovení projektové dokumentace silnoproudu NN odprašovací části, realizované společností VAI, a kotlové části, realizované společností Fichtner Energy.

12:4916.2.2015 zpět na výpis

Poslední události

Všechny aktuality