Aktuality

AUTEL se vrací do Srbska

V roce 2008 inženýři společnosti AUTEL zrealizovali a uvedli do provozu elektročást a automatizaci renovované mořicí linky ve společnosti U.S.Steel Serbia ve městě Smederevo v Srbsku. Tato linka po krátkém provozu byla odstavena kvůli ekonomické krizi a chybějícím zakázkám.

V listopadu 2011 srbská vláda odkoupila ztrátový podnik od společnosti U.S.Steel za symbolickou cenu 1 dolar v naději, že zabrání jeho uzavření a ztrátu zaměstnání pro 5 400 pracovníků. V roce 2016 srbská vláda prodala tento podnik Zelezara Smederevo tentokrát čínské společnosti Hesteel, která je největším výrobcem oceli v Číně.

Číňané mají rozsáhlé plány se srbským podnikem a jen v roce 2017 plánují proinvestovat 120 mil dolarů na modernizace výroby. Součástí těchto plánů je i uvedení do provozu mořicí linky renovované pracovníky společnosti AUTEL.

Společnost Hesteel Serbia Iron&Steel oslovila společnost AUTEL s poptávkou na uvedení mořicí linky do provozu. Uzavřený kontrakt zahrnuje prověření stavu linky, dodání chybějící a náhradních dílů, instalací softwaru, nastavení parametrů a uvedení linky do provozu.

Realizace bude provedena v 1. polovině roku 2017.

01:5928.2.2017 zpět na výpis

Poslední události

Všechny aktuality