Aktuality

110 kV rozvodna GIS pro třineckou huť

Na základě zkušeností s projektováním zapouzdřené 110 kV rozvodny GIS (Gas Insulated Switchgear) a po její úspěšné realizaci a uvedení do provozu ve společnosti BorsodChem MCHZ, společnost AUTEL zpracovala pro společnost ENERGETIKA TŘINEC (ET) realizační dokumentaci 110 kV rozvodny T4 ve variantě GIS 8DN8 výrobce Siemens s terminálovými ochranami řady Siprotec 5 v návaznosti na řídící systém ELVAC RTU po komunikaci IEC61850.

V následném výběrovém řízení, ve velké konkurenci několikati významných nabízejících společností, po důsledných technických a obchodních jednáních, bylo dozorčí radou Třineckých železáren schváleno vítězství společnosti AUTEL a dána tímto velká důvěra řešitelskému týmu AUTEL.

Vítězstvím v tendru byla završena skoro dvouletá příprava tohoto významného projektu.

Projekt bude realizován po etapách do června roku 2019, přičemž 1. etapou bude stavební část, vybudování nové rozvodny, 2. etapou bude samotná instalace nové rozvodny 110kV o 15-ti vvn polích, která bude po částech přebírat stěžejní přívodní linky vedení ČEZ a Tauron české a polské přenosové soustavy, dále transformátory 40MVA 110/22/6kV pro napájení a provoz LDS ET, jakožto stěžejního a velice důležitého napájecího uzlu provozů Třineckých železáren, a.s., které musí být v každém případě napájeny spolehlivě a bez nežádoucích výpadků při rekonstrukci, tato úloha řešitelského týmu bude velkou zodpovědností a výzvou k precizní a bezomylné práci.

Cena kontraktu je 171 mil. Kč.

09:5021.6.2017 zpět na výpis

Poslední události

Všechny aktuality